Det er altid svært at vælge møbelstof. Der skal tages hensyn til både kvalitet, behov og design.
Vi har et stort udvalg at møbelstoffer fra både danske og udenlandske leverandører og væverier.
Vi hjælper gerne med råd og vejledning - besøg vores udstilling - vi har flere tusinde forskellige valgmuligheder inden for
både klassiske og moderne møbelstoffer.

 

Vi fører møbel stoffer og læder fra blandt andet:

Gabriel www.gabriel.dk
     
Danish Art Weaving www.danish-art-weaving.dk
     
Svensson Markspelle www.ludvigsvensson.com
     
Kirkby House www.romo.com
     
Romo www.romofabrics.com
     
Kobe www.kobefab.com
     
Sanderson www.sanderson-uk.com
     
Jab www.jab.de
     
Kilsund   www.textilmiljo.se
     
Gudbrandsdalens Uldvarefabrik www.gu.no
     
Scan Aprima www.scanaprima.dk
     
Nevotex www.nevotex.se
     
Carlsen Boligtextiler www.carlsentextil.dk
     
Kvadrat www.kvadrat.dk
     
Fanny Aronsen www.fannyaronsen.com
     
Creation Baumann www.creationbaumann.com
     
SRJ    
     
C. Olesen www.c-olesen.dk
     
Kjellerup Væveri www.kjellerup-vaeveri.dk
     
De Ploeg www.deploeg.com
     
Crowson www.crowsonfabrics.com
     
Villa Nova www.villanova.co.uk
     
Sydtextil www.sydtextil.se
     
Arne Sørensen Læder www.asleather.dk
     
Elmo www.elmoleather.com
     
Trendline Leather www.trendline-leather.dk
     
Pierre Frey www.pierrefrey.com
     
Casamance www.casamance.com
     
Camengo www.camengo.com
     
Contrast Textil www.contrasttextil.dk

Hvis ikke du kan se en menu i venstre side er du kommet ind på en underside. Klik på startside - så kan du se flere muligheder.

startside